Val i Tess idą do kina

• Witam wszystkich, jak pewnie większość z was wie, z Tess mamy wykupiony abonament w Cinema-City unlimited i chodzimy na właściwie każdy nowy film jaki pojawia się w kinach. W związku z tym postanowiłem podzielić się z wami może nie tyle swoimi spostrzeżeniami z poszczególnych filmów, aby uniknąć spoilerowania itd. ale czasem mam ochotę po prostu pożalić się i podzielić faktem, że dwie godziny mojego życia bezpowrotnie przepadły, a moje szare komórki będą potrzebowały kilku dni odpoczynku przed kolejną eskapadą do kina. Ci którzy siedzą ze mną na TSie dosyć często wiedzą, że dosyć krytycznie podchodzę do filmów i rzadko mi się zdarza jakiś pochwalić, a już w szczególności horrory, bo ostatnio są po prostu słabe.

Koniec jednak biadolenia, przechodzę do konkretów. Dzisiaj, a właściwie wczoraj już, byliśmy z Tess w kinie na całkiem nieźle zapowiadającym się remaku o wdzięcznym tytule "TO" (ang. "IT)

Oceny

Valantor: 5/10 (trailer był całkiem obiecujący, także podszedłem do tematu dosyć entuzjastycznie, niestety rzeczywistość okazała się brutalna i ostatecznie połowę seansu walczyłem ze sobą, aby nie zasnąć. Film był jednak dobrze zrealizowany i zdecydowanie lepszy od starego oryginału)

Tess: 8/10 (Ocena Tess jest oceną filmu jako całości, bo jak sama stwierdziła, gdyby spojrzeć na to tylko pod kątem horroru to wypadł by zdecydowanie słabiej)

• Ja to czekam na Łowcę Androidów :P Na to też chciałem iść - jako, że nie ma dobrych horrorów chociaż OBECNOŚĆ 1 trzymała jeszcze poziom.

Poprosiłbym o relację tej komedii sensacyjnej: BODYGUARD oraz filmu akcji AMERICAN ASSASIN

Poza temat - można zobaczyć pierścionek :P ? (chociaż na priv ^^)

• Wybieracie się może na nowego Kingsmana? Jeśli tak to czekam na relację!

Jedynka była fajna i mamy duże oczekiwania wobec tego filmu :)

Ja to czekam na Łowcę Androidów :P Na to też chciałem iść - jako, że nie ma dobrych horrorów chociaż OBECNOŚĆ 1 trzymała jeszcze poziom.

Poprosiłbym o relację tej komedii sensacyjnej: BODYGUARD oraz filmu akcji AMERICAN ASSASIN

Poza temat - można zobaczyć pierścionek :P ? (chociaż na priv ^^)

Super film, naprawdę bardzo nam się podobał. Jeden z lepszych filmów akcji jakie ostatnio oglądałem z naprawdę sporą dawką humoru :) Ode mnie spokojnie 9/10 od Tess pewnie podobnie.

• Witam wszystkich, kolejny film za nami, tym razem była to Tulipanowa Gorączka (ang. Tulip Fever). Do oglądania (przynajmniej ja) podchodziłem całkiem entuzjastycznie, bo lubię filmy umiejscowione w tym okresie historycznym. Co mogę powiedzieć, trochę jestem rozczarowany, film generalnie był zrealizowany dobrze, obsada była przyzwoita i generalnie na dobrą sprawę wszystko było ok, no właśnie...tylko ok. Nie czytałem co prawda książki, która podobno jest bardzo dobra, ale jej ekranizacja jest tylko poprawna. Opowieść jest całkiem ciekawa, ale zapewne każdy z nas widział już dziesiątki podobnych. Akcja ma swoje (niezbyt szybkie tempo), które utrzymuje się od początku do końca. W ciągu całego filmy nie wydarzyło się generalnie nic nieoczekiwanego, generalnie w trakcie oglądania czułem się jakbym znał już całą fabułę. Wszystko było boleśnie przewidywalne, ale tak jak mówiłem zrealizowane dobrze. W szczegóły zgłębiał się nie będę, żeby nie walić spoilerami na lewo i prawo bo film oglądnąć warto, ale nie koniecznie w kinie.

Oceny

Valantor: 6/10 (temat ciekawy, dobrze zrealizowany ale bez polotu)

Tess: 5/10 (A mówi, że to ja krytycznie podchodzę do filmów :D)

• Kurcze ostatnio zajęty trochę jestem i zapomniałem wspomnieć, że po raz kolejny byliśmy w kinie, tym razem padło naaaaaaa... American Assassin i przyznam szczerze, że film trochę mnie z backstabował ^^". Generalnie mamy tu do czynienia z typowo amerykańskim filmem akcji, gdzie pewna zła organizacja wchodzi w posiadanie niebezpiecznej broni masowego rażenia (coś takiego) i jakżeby inaczej głównym bohaterem jest młody żadny zemsty typ znikąd (ale jak się potem okazuje zajebisty we wszystkim :P). Oczywiście dochodzi jeszcze schemat mentora, kolejnego już weterana miliona misji, wojen i czego tam chcecie. Obsada filmu była niezła, efekty i tempo akcji też, ale fabuła (chociaż w przypadku filmu akcji to żadne zaskoczenie) była generalnie płytka i przewidywalna jak cholera. Generalnie do obejrzenia w domu przed komputerem może od biedy być, w kinie nie polecam.

Oceny

Valantor: 5/10 (film jakich było już mnóstwo)

Tess: 5,5/10 (Tess po niecałym tygodniu nawet nie pamiętam o czym był poza tym, że nie za bardzo jej się podobał lol)

• Odkurzmy nieco temat osobiście Polecam co ostatnio widziałem.

Ocena:

Draco: 7/10 (Dobre sci-fi , jak na netflixa obiecującego reżysera od.'Castaway'. Fajna wizja świata przyszłości opanowanego przez maszyny,chcącego odbudować świat ludzi) https://www.filmweb.pl/film/Jestem+matk%C4%85-2019-829669

Ocena:

Draco: 6/10 (Naparzanka potwórów zawsze w cenie , tym razem dwa razy mocniej ubrane trochę w fabułę i historię uniwersum Tytanów) https://www.filmweb.pl/film/Go…potwor%C3%B3w-2019-720753

Ocena:

Draco: Brak idę w weekend (Doborowa obsada i kolejna wariacka wizja Quentina Tarantino) https://www.filmweb.pl/film/Pe….+w+Hollywood-2019-804561