Oglądaj lub Twórz, a i tak Cię wynagrodzą. Coś jak YouTube, ale dobrze nagradza.

• Hejka,   :thumbsup:

ostatnio przez nudy na wykładach i scrollowaniu FB znalazłem ciekawą platformę coś jak Youtube, ale trochę bardziej przyjazny.

Platforma nazywa się Bit.Tube jest pozbawiona reklam, ale mimo tego nagradza swoich użytkowników. Często właśnie jest tak, że masę czasu poświęcamy na oglądaniu i prócz treści zawartych w wideo nie mamy nic więcej... Tutaj zostało zastosowane rozwiązanie, w którym i twórca, i widz zostaję nagrodzony.

Skąd się biorą pieniadze?:love:

- Bit.Tube jak, każda kryptowaluta bierze się z "kopania- wydobywania" 70% wydobywanych TUBE jest przeznaczanych dla górników.

30 % - Przeznaczana jest na platformę gdzie cała pula dzieli się na: twórców 70%, widzów 20%, marketing i platforma 10%

Dlaczego mimo, iż nie ma reklam płacą?8|

- Stosują rozwiązanie dzięki któremu moc jaką wykorzystujesz na oglądaniu filmów, streamów jest przeliczana na moc wydobywczą i zasila globalną sieć. Dzięki czemu nie obciąża Ci to komputera bardziej niź przy normalnym użytkowaniu, a dodatkowo dostajesz Cash.

Jak płacą?

- Wszyscy zostają wynagrodzeni w kryptowalucie BiteTube (TUBE), której wartość na dzień dzisiejszy możecie sprawdzić Tutaj: https://coinmarketcap.com/currencies/bit-tube/

Jak wypłacać?

- Po założeniu konta trzeba kliknąć zakładkę "Mój portfel" przypiszę się nam wtedy adres portfela na który po tygodniu od ich wygenerowaniu BiteTube zostają wypłacone. Następnie można je przesłać na giełdę np Bitrex.

Czym jeszcze się różni od YT:X/

By wspierać wolność słowa, przez brak cenzury etc. Zastosowali system IPFS.

(IPFS, ang. „międzyplanetarny system plików jest protokołem mającym na celu stworzenie trwałej i zdecentralizowanej metody przechowywania i udostępniania plików. IPFS jest adresowany zawartością i działa w oparciu o model peer-to-peer. Węzły sieci IPFS tworzą rozproszony system plików, oparty o blockchain #Wikipedia

Jak zacząć i zarabiać?<3

- Wystarczy założyć konto na głównej stronie:

https://bit.tube/

- Kliknąć w "Mój portfel" - opisałem to wcześniej

- Następnie oglądać, lub przesłać materiały własne.

Jeśli chcesz trochę mnie wspomóc: :saint:
    Możesz odpalić mojego streama i również na tym trochę zyskać. Jest on mało wymagający z racji faktu, że odpaliłem go w najgorszej możliwej jakości jaką udało mi się ustawić. - Nie trzeba na to patrzeć,ani słuchać. (chyba że moje klimaty muzyczne odpowiadają to zapraszam) Wystarczy, że jest odpalony w tle, w karcie. Trzeba co jakiś czas tylko sprawdzać, czy żyje bo lubi się wrzucać na offline mimo, iż jest odpalony 24/7.( Wtedy trzeba odświeżyć)

- Link tutaj: https://bit.tube/play?hash=BRM…BDFQKwVzoZ&channel=120449

Dla Youtuberów

Jednym przyciskiem możecie przenieść swoje materiały w Yt na bit.tube , jeśli macie ciekawy kontent piszcie do mnie na priv, ponieważ jest możliwość promocji na większą skale.

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie, albo tutaj, albo na priv, albo na ts/discordzie ;)

Jeśli jakie informację pominąłem a są dla was istotne piszcie to dopiszę. Pozdrawiam:)