Blog Articles

  Czołem wszystkim!


  Jak zapewne zauważyliście moja i Tess aktywność ostatnimi czasy była dosyć skromna, żeby nie powiedzieć niemalże zerowa. Spowodowane to było jak większość z was wie przenosinami do nowego mieszkania, które trzeba było odebrać, wykończyć i się przeprowadzić, do tego doszły jak zwykle jakieś problemy, opóźnienia itd. itd. i troszkę czasu zeszło, a nawet po przeprowadzce musiałem się odkopać z pracy, bo dwa tygodnie "wolnego" od pracy to jak wieczność. W każdym razie powoli wychodzimy na prostą, czasu jest coraz więcej, praca się stabilizuje i wracamy ze zdwojoną siłą ;)


  Co zatem czeka nas w najbliższym czasie ? To co zwykle, czyli Valantor miał dużo czasu na przemyślenia i po raz kolejny będzie wprowadzał zmiany/poprawki/ulepszenia, ale wierzę, że tym razem to wszystko ostateczne i tak już zostanie. Przejdźmy zatem do konkretów:


  1. SEKCJE, REKRUTACJA, UPRAWNIENIA itd.


  Z tym u nas zawsze było troszkę zabawy i chaosu, bo sekcja startowała z podaniami, potem się to

  Read More

  Czołem wszystkim!

  Ostrzegam, że to będzie bardzo długi wpis i zaczynając go pisać, zastanawiam się, czy zdążę przed pójściem spać ;) Przejdźmy jednak do rzeczy. Jak niedawno mieliście okazję przeczytać na forum, nadchodzą bardzo duże zmiany do naszego community. Niedawno odbyło się zebranie, na którym rozmawialiśmy o naszej społeczności i kierunku jej rozwoju. Takich spotkań w najbliższym czasie będzie znacznie więcej i wszyscy członkowie CiD, którzy chcieliby wnieść coś więcej od siebie są mile widziani :) Poniżej opisywał będę poszczególne zmiany które już zaszły lub zajdą w niedalekiej przyszłości:


  1. Społeczność

  Najważniejszą zmianą, która zachodzi w naszej społeczności do podział obowiązków i pojawienie się nowych osób w hmmm jakby to nazwać zarządzie gildii ;) Do niedawno byliśmy tylko ja i Tess (dawniej również Kufel) plus okazjonalnie różne osoby, które chciały w jakiś sposób pomóc, czy to przy rekrutacji, czy konfiguracji TSa lub Discorda. Po ostatnim zebraniu naszej

  Read More

  Pamiętnik Dailli jest to historia ujawniająca nam skrawek lore AoC. Znajdziemy w niej informacje o tym jak wielkie miasto krasnoludów zostało zniszczone, otajemniczych światłach na niebie oraz dowiemy się trochę więcej o panujących w tamtejszym okresie władcach. Sama Daliia należy do rasy Dünir.  blog3-1040x585.jpg


  Byłam tylko dzieckiem, kiedy pierwszy raz światła pojawiły się na nocnym niebie. Nie były one najjaśniejsze jednak z łatwością można było je dostrzec. Matka powiedziała mi że jest to znak od Boga, znak zwiastujący o tym że świat ma się zmienić. Od dawien dawna kobiety z rodziny mojej matki były wyroczniami, przez co była wrażliwa na tego typu sprawy. Historia mojej babci została zapisana na jednej z wielu tabliczek w wielkiej sali króla Grimleaey’a, historia o tym jak wyrocznia zastępcy króla przepowiedziała powstanie nieśmiertelnych podczas trwania wielkiej wojny.


  Kiedy dni zamieniały się w miesiące, a miesiące w lata, świateł na nocnym przybywało coraz więcej, Kapłani w

  Read More

  ashesofcreationclasslist-1040x644.jpg

  Wybór i dostępne klasy postaci

  Jedną z najważniejszych decyzji w grze, którą przyjdzie nam podjąć na początku przygody z Ashes of Creation będzie wybór klasy postaci. Teoretycznie nie powinno być to nic stresującego, ale powiedzmy sobie szczerze, że w grach MMO bardzo często sprowadza się to do tak zwanego być albo nie być. Zły wybór już na początku ciągnie się za nami przez większość gry i wpływa negatywnie, bądź też pozytywnie na komfort gry.


  W Ashes of Creation oddano nam do dyspozycji system klas, który pozwoli nam być kimś więcej niż „Bezimiennym bohaterem z mieczem i tarczą nr 47”. W związku z tym w nasze ręce zostanie oddane do dyspozycji 8 bazowych klas postaci (to tak na dobry początek ?), a w przyszłości dojdzie możliwość mieszania ich między sobą, co daje łącznie 64 możliwości.


  Druga klasa postaci w AoC to coś więcej niż tylko lista dodatkowych umiejętności, które wrzucimy sobie na nasz pasek skrótów. Wraz z wyborem drugiej postaci część umiejętności naszej

  Read More

  Witam wszystkich, dawno nic nie pisałem, ale nadarzyła się całkiem niezła okazja. Po wstępnym rozeznaniu się w sytuacji i potencjalnym zainteresowaniu ze strony naszego community postanowiłem stworzyć nową sekcję poświęconą grze Ascent: Infinite Realm.

  Zapewne zastanawiacie się dlaczego zakładam kolejną sekcję, skoro niedawno powstała sekcja Bless Online. Jak wiecie staram się być zawsze na bieżąco w temacie gier, którymi się interesujemy i w przypadku Bless Online nie wygląda to na tę chwilę zbyt obiecująco. Owszem mamy obietnicę, że gra pojawi się w 2018 na Steamie i mam nadzieję, że tak będzie, ale jeżeli przykładowo nastąpi to pod koniec roku, to będzie już dawno musztarda po obiedzie, bo nikt nie będzie na nich czekał i wszyscy pójdą grać dawno właśnie we wspomniane AiR. Ponad to nie mamy pewności, że nawet jeżeli Bless pojawi się na Steamie w 2018 roku to nie ma żadnej gwarancji, że opuści w tym samym roku Early Access. W związku z

  Read More

  ScreenShot00170-1040x560.png


  Nie ma budynku potężniejszego i bardziej majestatycznego niż Ratusz (City Hall). Jest on ośrodkiem władzy i walki o wpływy. To miejsce gdzie podejmowane są wszystkie najważniejsze decyzje, mające bezpośredni wpływ na rozwój miasta i jego mieszkańców. Ashes of Creation będzie oferowało bardzo złożoną strukturę rządową (zależną od rodzaju Węzła) i co za tym idzie, polityka będzie niezwykle istotnym elementem rozgrywki. Zatem jeżeli jesteś człowiekiem potrafiącym zjednywać sobie tłumy, porywające przemowy to dla Ciebie pestka i nie boisz się podejmowania trudnych decyzji, to z całą pewnością Ratusz to miejsce w którym będziesz się świetnie bawić.


  ScreenShot00186-1040x560.png


  LUDZIE POTRZEBUJĄ PRZYWÓDCÓW

  System rządów w Ashes of Creation oddaje graczom w ręce narzędzia pozwalające na bezpośredni wpływ i kontrolę nad otaczającym ich światem. Początki każdego Węzła z całą pewnością będą niezwykle istotne. Do obowiązków Przywódców będzie należało między innymi określenie kierunku

  Read More

  screenshot00085-1040x560.png


  Tworzenie grup (party) w każdym MMO podobnie jak wiele innych funkcji jest szalenie ważne. Jednak bardzo często bywa tak, że ostatecznie okazuje się, iż gra w grupie wcale nie jest wymagana i jesteśmy w stanie się bez niej obejść. Na ogół wynika to z braku treści, która wręcz błagałaby o to, aby gracze przeszli ją razem. Najczęściej jest to wynikiem niskiego poziomu trudności lub samowystarczalności poszczególnych klas postaci. W Ashes of Creation gra w grupie będzie bardzo istotnym elementem gry, ale nie będzie również wykluczała gry solo, która także będzie w pewnych przypadkach bardzo opłacalna. Jednak twórcy AoC uważają, że gry MMORPG powinny jednak skupiać się głównie na aktywnościach grupowych i ciężko się z takim podejściem nie zgodzić.


  Pamiętajmy jednak, że gra jest jeszcze na takim etapie tworzenia, kiedy wszelkie założenia można jeszcze zmienić. Twórcy AoC bardzo wsłuchują się w opinie fanów gry i na pewno pewne elementy gry pod wpływem opinii graczy zostaną

  Read More  Czego dowiedzieliśmy się z ostatniego live streama Ashes of Creation ?


  Przede wszystkim, kiedy gra zostanie po raz pierwszy udostępniona szerszej publice i będzie można zobaczyć nowe gameplaye z aktualnej wersji gry. Nastąpi to na zbliżających się wielkimi krokami targach Pax Prime 2017, które odbywają się już we wrześniu. Prezentacja zostanie podzielona na dwa etapy: PVP oraz PVE.


  PVP: drużyna vs drużyna, arena, pojedynki między graczami itp.

  PVE: Miasta I ich progres, eskorta karawany, rozwój węzłów, dungeony oraz co najważniejsze, do dyspozycji graczy zostaną oddane 4 grywalne klasy postaci: tank, ranger, mage, cleric.


  TANK


  Broń*: Miecz + Tarcza


  Będzie również możliwość używania broni innych klas. Rozwiązanie to będzie miało swoje wady i zalety.


  UMIEJĘTNOŚCI:


  ATAK MIECZEM: podstawowy atak mieczem zadający obrażenia.


  WALL (ściana):

  animacja: uderzenie nogą (możliwe, że też tarczą) w ziemię.

  *umiejętność ta będzie miała na celu nie tylko ochronę. Każdy kto zbliży

  Read More

  Metropolie


  Metropolia to kolebka ludzkiej cywilizacji, symbol jej siły i kunsztu. To idealny przykład miejsca, gdzie dzicz została podbita, opanowana i przekształcona na użytek własny.


  metropolis-tall-structure.png


  Metropolia jest zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym systemu Węzłów. Jest to największe miasto (6 poziomu) jakie gracze mogą stworzyć w tym zapomnianym świecie. Do funkcjonowania potrzebuje olbrzymiej ilości zasobów, dlatego ze względu na bliskość pozostałych Węzłów, na świecie może istnieć tylko 5 Metropolii. Co zatem oferują ?


  Housing


  metropolis-street.png


  Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy dowiedzieć się najpierw, co oferuje cywilizacja jako całość. Każdy etap rozwoju Węzła oferuje nowe usługi i korzyści, a przełom pojawia się na 3 poziomie jego rozwoju – Wsi. Jednym z najważniejszych korzyści wynikających z rozwoju Węzła jest możliwość zamieszkania w nim i stania się jego obywatelem. Istnieją trzy główne sposoby zdobycia miejsca zamieszkania. Pierwsza to zakup nieruchomości wewnątrz miasta (in-node housing).

  Read More

  screenshot00010-1040x495.jpg


  W świecie Ashes of Creation, Węzły (Node'y) są ustaloną lokacją, otoczoną strefą wpływów, która może powstać w miastach o różnych rozmiarach. Te rozmiary wahają się od małego obozu po rozbudowaną metropolię. Wielkość miast zależy od wkładu graczy i stopnia zaawansowania Węzła. Gracze będący częścią rządu określonego Węzła będą mieli możliwość modyfikowania typów budynków i usług, ale w większości przypadków Węzeł będzie rozwijał się samodzielnie (Generalnie to NPC budują miasta, a nie gracze, indywidualnie stawiając budynki czy mury). Obszar wkładu Węzła (Strefa Wpływu) jest większy niż rzeczywisty rozmiar miasta, umożliwia graczom branie udział w różnych aktywnościach, co korzystnie wpływa na jego rozwój.


  Węzły powstają w miastach, jednak sąsiadując z innymi, ograniczają się wzajemnie. Ilość Węzłów jest ograniczona i uzależniona od stopnia ich poziomu zaawansowania. Pomyślcie o tym jak o rozwijających się osadach, które potrzebują więcej miejsca do rozwoju.

  Read More