Blog Articles

  Czołem wszystkim!

  Dawno nic tu nie skrobałem, ale niestety bywa w życiu tak, że człowiek jest zajęty i nie jest nic w stanie na to poradzić. Przejdźmy jednak do konkretów bo poniższy post będzie całkiem długi, ponieważ mam wam do przekazania bardzo dużo informacji (postaram się streścić wszystko maksymalnie jak się da).


  Zacznijmy może od prawdopodobnie najważniejszej informacji, a mianowicie corocznych porządków w Crown in Darkness. Jak wiecie od zawsze przyświecała nam idea, aby w CiD panowała sympatyczna atmosfera, zarówno w grze jak i poza nią, utrzymując przy tym w miarę zadowalający poziom gry. Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas zwyczajnie robić u nas porządki i usuwać osoby totalnie nieaktywne, które wskoczyły do nas tylko na chwilę i nawet jeżeli grało się z nimi fajnie, to nie zagrzały u nas miejsca i poszły w swoją stronę.


  Nie oznacza to jednak, że takie osoby zostaną zbanowane, ich konta usunięte, a na koniec przegnane z discorda oraz TSa. Nic z tych

  Czytaj dalej

  Cześć wszystkim,


  Jak wiecie jestem człowiekiem, który kocha zmiany i nienawidzi stania w miejscu. Od wielu lat rozwijam naszą społeczność, tworząc to coraz nowe wersje strony, zakładając kolejne sekcje czy od czasu do czasu organizując mniejsze lub większe wypadu w realu (w tym roku padła propozycja organizacji sylwestra, nad którą namiętnie się zastanawiam 😉)

  Jako, że dawno nie tak dużego nie pisałem, a w naszej społeczności nie ma aktualnie żadnej aktywnej sekcji gry MMO, to pozwolę sobie po krótce opisać jak radzimy sobie w Conqueror’s Blade. Grze, której daleko do gry MMO, jednak nastawiana na rozgrywkę PvP daje naprawdę sporo frajdy. Założenia były dosyć skromne, bo zainteresowanie grą było niezbyt duże i gra nie dorobiła się początkowo nawet statusu głównej sekcji, a zaledwie pomniejszej, w której dla zabawy miała grać zaledwie garstka osób plus te, która podłapiemy w grze.


  Jaki jest stan na dzień dzisiejszy ? Crown in Darkness jest jedną z największych i najsilniejszych

  Czytaj dalej

  Czołem wszystkim!


  Jak zapewne zauważyliście, nasze forum (po raz kolejny sic!) zmieniło swój wygląd. Mam cichą nadzieję, że tym razem ostatecznie, bo obecna skórka, wygląd itd. bardzo przypadły mi do gustu i wierzę, że wam również się spodoba. Na forum/stronie jak zwał tak zwał, w naszej społeczności, a niebawem również na discordzie zajdzie sporo zmian. Zacznijmy od najważniejszych.


  Mam gorącą prośbę o zgłaszanie błędów bezpośrednio do mnie jeżeli takowe zaobserwujecie :)


  1. Regulamin i FAQ


  To nowy dział, który pojawił się na stronie. Zawierał będzie nowy regulamin naszej społeczności, regulaminy TSa oraz Discorda, a także wszystkie (tak wszystkie) najważniejsze informacje zebrane i posegregowane w jednym miejscu. Mam nadzieję, że będzie to spore ułatwienie dla was jak i dla nowych osób pragnących dołączyć do naszej społeczności.


  2. Zmiana zasad dołączani do poszczególnych sekcji


  Z tym od początku zawsze był problem, bo tu trzeba było pisać podanie, tam dołączać do grupy,

  Czytaj dalej

  Czołem wszystkim!


  Jak zapewne zauważyliście moja i Tess aktywność ostatnimi czasy była dosyć skromna, żeby nie powiedzieć niemalże zerowa. Spowodowane to było jak większość z was wie przenosinami do nowego mieszkania, które trzeba było odebrać, wykończyć i się przeprowadzić, do tego doszły jak zwykle jakieś problemy, opóźnienia itd. itd. i troszkę czasu zeszło, a nawet po przeprowadzce musiałem się odkopać z pracy, bo dwa tygodnie "wolnego" od pracy to jak wieczność. W każdym razie powoli wychodzimy na prostą, czasu jest coraz więcej, praca się stabilizuje i wracamy ze zdwojoną siłą ;)


  Co zatem czeka nas w najbliższym czasie ? To co zwykle, czyli Valantor miał dużo czasu na przemyślenia i po raz kolejny będzie wprowadzał zmiany/poprawki/ulepszenia, ale wierzę, że tym razem to wszystko ostateczne i tak już zostanie. Przejdźmy zatem do konkretów:


  1. SEKCJE, REKRUTACJA, UPRAWNIENIA itd.


  Z tym u nas zawsze było troszkę zabawy i chaosu, bo sekcja startowała z podaniami, potem się to

  Czytaj dalej

  Czołem wszystkim!

  Ostrzegam, że to będzie bardzo długi wpis i zaczynając go pisać, zastanawiam się, czy zdążę przed pójściem spać ;) Przejdźmy jednak do rzeczy. Jak niedawno mieliście okazję przeczytać na forum, nadchodzą bardzo duże zmiany do naszego community. Niedawno odbyło się zebranie, na którym rozmawialiśmy o naszej społeczności i kierunku jej rozwoju. Takich spotkań w najbliższym czasie będzie znacznie więcej i wszyscy członkowie CiD, którzy chcieliby wnieść coś więcej od siebie są mile widziani :) Poniżej opisywał będę poszczególne zmiany które już zaszły lub zajdą w niedalekiej przyszłości:


  1. Społeczność

  Najważniejszą zmianą, która zachodzi w naszej społeczności do podział obowiązków i pojawienie się nowych osób w hmmm jakby to nazwać zarządzie gildii ;) Do niedawno byliśmy tylko ja i Tess (dawniej również Kufel) plus okazjonalnie różne osoby, które chciały w jakiś sposób pomóc, czy to przy rekrutacji, czy konfiguracji TSa lub Discorda. Po ostatnim zebraniu naszej

  Czytaj dalej

  Pamiętnik Dailli jest to historia ujawniająca nam skrawek lore AoC. Znajdziemy w niej informacje o tym jak wielkie miasto krasnoludów zostało zniszczone, otajemniczych światłach na niebie oraz dowiemy się trochę więcej o panujących w tamtejszym okresie władcach. Sama Daliia należy do rasy Dünir.  blog3-1040x585.jpg


  Byłam tylko dzieckiem, kiedy pierwszy raz światła pojawiły się na nocnym niebie. Nie były one najjaśniejsze jednak z łatwością można było je dostrzec. Matka powiedziała mi że jest to znak od Boga, znak zwiastujący o tym że świat ma się zmienić. Od dawien dawna kobiety z rodziny mojej matki były wyroczniami, przez co była wrażliwa na tego typu sprawy. Historia mojej babci została zapisana na jednej z wielu tabliczek w wielkiej sali króla Grimleaey’a, historia o tym jak wyrocznia zastępcy króla przepowiedziała powstanie nieśmiertelnych podczas trwania wielkiej wojny.


  Kiedy dni zamieniały się w miesiące, a miesiące w lata, świateł na nocnym przybywało coraz więcej, Kapłani w

  Czytaj dalej

  ashesofcreationclasslist-1040x644.jpg

  Wybór i dostępne klasy postaci

  Jedną z najważniejszych decyzji w grze, którą przyjdzie nam podjąć na początku przygody z Ashes of Creation będzie wybór klasy postaci. Teoretycznie nie powinno być to nic stresującego, ale powiedzmy sobie szczerze, że w grach MMO bardzo często sprowadza się to do tak zwanego być albo nie być. Zły wybór już na początku ciągnie się za nami przez większość gry i wpływa negatywnie, bądź też pozytywnie na komfort gry.


  W Ashes of Creation oddano nam do dyspozycji system klas, który pozwoli nam być kimś więcej niż „Bezimiennym bohaterem z mieczem i tarczą nr 47”. W związku z tym w nasze ręce zostanie oddane do dyspozycji 8 bazowych klas postaci (to tak na dobry początek ?), a w przyszłości dojdzie możliwość mieszania ich między sobą, co daje łącznie 64 możliwości.


  Druga klasa postaci w AoC to coś więcej niż tylko lista dodatkowych umiejętności, które wrzucimy sobie na nasz pasek skrótów. Wraz z wyborem drugiej postaci część umiejętności naszej

  Czytaj dalej

  Witam wszystkich, dawno nic nie pisałem, ale nadarzyła się całkiem niezła okazja. Po wstępnym rozeznaniu się w sytuacji i potencjalnym zainteresowaniu ze strony naszego community postanowiłem stworzyć nową sekcję poświęconą grze Ascent: Infinite Realm.

  Zapewne zastanawiacie się dlaczego zakładam kolejną sekcję, skoro niedawno powstała sekcja Bless Online. Jak wiecie staram się być zawsze na bieżąco w temacie gier, którymi się interesujemy i w przypadku Bless Online nie wygląda to na tę chwilę zbyt obiecująco. Owszem mamy obietnicę, że gra pojawi się w 2018 na Steamie i mam nadzieję, że tak będzie, ale jeżeli przykładowo nastąpi to pod koniec roku, to będzie już dawno musztarda po obiedzie, bo nikt nie będzie na nich czekał i wszyscy pójdą grać dawno właśnie we wspomniane AiR. Ponad to nie mamy pewności, że nawet jeżeli Bless pojawi się na Steamie w 2018 roku to nie ma żadnej gwarancji, że opuści w tym samym roku Early Access. W związku z

  Czytaj dalej

  ScreenShot00170-1040x560.png


  Nie ma budynku potężniejszego i bardziej majestatycznego niż Ratusz (City Hall). Jest on ośrodkiem władzy i walki o wpływy. To miejsce gdzie podejmowane są wszystkie najważniejsze decyzje, mające bezpośredni wpływ na rozwój miasta i jego mieszkańców. Ashes of Creation będzie oferowało bardzo złożoną strukturę rządową (zależną od rodzaju Węzła) i co za tym idzie, polityka będzie niezwykle istotnym elementem rozgrywki. Zatem jeżeli jesteś człowiekiem potrafiącym zjednywać sobie tłumy, porywające przemowy to dla Ciebie pestka i nie boisz się podejmowania trudnych decyzji, to z całą pewnością Ratusz to miejsce w którym będziesz się świetnie bawić.


  ScreenShot00186-1040x560.png


  LUDZIE POTRZEBUJĄ PRZYWÓDCÓW

  System rządów w Ashes of Creation oddaje graczom w ręce narzędzia pozwalające na bezpośredni wpływ i kontrolę nad otaczającym ich światem. Początki każdego Węzła z całą pewnością będą niezwykle istotne. Do obowiązków Przywódców będzie należało między innymi określenie kierunku

  Czytaj dalej

  screenshot00085-1040x560.png


  Tworzenie grup (party) w każdym MMO podobnie jak wiele innych funkcji jest szalenie ważne. Jednak bardzo często bywa tak, że ostatecznie okazuje się, iż gra w grupie wcale nie jest wymagana i jesteśmy w stanie się bez niej obejść. Na ogół wynika to z braku treści, która wręcz błagałaby o to, aby gracze przeszli ją razem. Najczęściej jest to wynikiem niskiego poziomu trudności lub samowystarczalności poszczególnych klas postaci. W Ashes of Creation gra w grupie będzie bardzo istotnym elementem gry, ale nie będzie również wykluczała gry solo, która także będzie w pewnych przypadkach bardzo opłacalna. Jednak twórcy AoC uważają, że gry MMORPG powinny jednak skupiać się głównie na aktywnościach grupowych i ciężko się z takim podejściem nie zgodzić.


  Pamiętajmy jednak, że gra jest jeszcze na takim etapie tworzenia, kiedy wszelkie założenia można jeszcze zmienić. Twórcy AoC bardzo wsłuchują się w opinie fanów gry i na pewno pewne elementy gry pod wpływem opinii graczy zostaną

  Czytaj dalej