Kombinacje klas postaci

ashesofcreationclasslist-1040x644.jpg

Wybór i dostępne klasy postaci

Jedną z najważniejszych decyzji w grze, którą przyjdzie nam podjąć na początku przygody z Ashes of Creation będzie wybór klasy postaci. Teoretycznie nie powinno być to nic stresującego, ale powiedzmy sobie szczerze, że w grach MMO bardzo często sprowadza się to do tak zwanego być albo nie być. Zły wybór już na początku ciągnie się za nami przez większość gry i wpływa negatywnie, bądź też pozytywnie na komfort gry.


W Ashes of Creation oddano nam do dyspozycji system klas, który pozwoli nam być kimś więcej niż „Bezimiennym bohaterem z mieczem i tarczą nr 47”. W związku z tym w nasze ręce zostanie oddane do dyspozycji 8 bazowych klas postaci (to tak na dobry początek ?), a w przyszłości dojdzie możliwość mieszania ich między sobą, co daje łącznie 64 możliwości.


Druga klasa postaci w AoC to coś więcej niż tylko lista dodatkowych umiejętności, które wrzucimy sobie na nasz pasek skrótów. Wraz z wyborem drugiej postaci część umiejętności naszej bazowej klasy otrzyma wzmocnienia, a niektóre z nich zupełnie zmienią nazwę i zasady działania. Każda z klas będzie oferowała zupełnie inny styl i wrażenia z rozgrywki.


Kiedy na początku wybierzemy naszą podstawową klasę, jest to wybór, który będzie z nami na dobre i na złe i w pewien sposób odzwierciedla jaki styl rozgrywki najbardziej nam pasuje. W związku z tym jest to decyzja, którą będzie warto bardzo dokładnie przemyśleć, bo zmiana podstawowej klasy nie będzie możliwa (oczywiście alternatywą jest stworzenie alta, a AoC w tej materii nie sprawia żadnych problemów). Jednak pamiętajmy o tym, że druga klasa, którą wybierzemy, jest już bardziej elastyczna i możemy ją zmienić, zatem jeżeli przykładowo na początku wybierzemy Fightera i Rogue’a, aby utworzyć Shadowblade’a, ale ostatecznie nie styl gry tej klasy postaci nam nie podejdzie, albo z czasem po prostu się nam znudzi, możemy spróbować swoich sił w przywoływaniu i stworzyć Bladecallera (Fighter + Summoner).


Twórcy obiecują, że w 2018 roku otrzymamy mnóstwo nowych informacji na temat 8 bazowych klas oraz ich 64 kombinacji w formie krótkich podsumowań, list umiejętności itd.

Komentarze 2

  • hahaha a jednak !!!!
    Podjaralem sie :D
    Jednak wprowadzili kombinacje klass :D

    • Przecież to, że będą kombinacje klas to było wiadome od początku xD Jedyne co się zmieniło to fakt, iż ta subklasa (druga), będzie mogła być zmieniana (podstawowa wersja byla taka, że będzie ona na stałę tak jak pierwsza).