Zmiany!

Czołem wszystkim!

Ostrzegam, że to będzie bardzo długi wpis i zaczynając go pisać, zastanawiam się, czy zdążę przed pójściem spać ;) Przejdźmy jednak do rzeczy. Jak niedawno mieliście okazję przeczytać na forum, nadchodzą bardzo duże zmiany do naszego community. Niedawno odbyło się zebranie, na którym rozmawialiśmy o naszej społeczności i kierunku jej rozwoju. Takich spotkań w najbliższym czasie będzie znacznie więcej i wszyscy członkowie CiD, którzy chcieliby wnieść coś więcej od siebie są mile widziani :) Poniżej opisywał będę poszczególne zmiany które już zaszły lub zajdą w niedalekiej przyszłości:


1. Społeczność

Najważniejszą zmianą, która zachodzi w naszej społeczności do podział obowiązków i pojawienie się nowych osób w hmmm jakby to nazwać zarządzie gildii ;) Do niedawno byliśmy tylko ja i Tess (dawniej również Kufel) plus okazjonalnie różne osoby, które chciały w jakiś sposób pomóc, czy to przy rekrutacji, czy konfiguracji TSa lub Discorda. Po ostatnim zebraniu naszej społeczności, gdzie pojawiły się głównie osoby, które miały jakieś pomysły, coś chciały zmienić i czymś się zająć, podjęte zostało całkiem sporo istotnych decyzji. Zacznijmy jednak po kolei:


Niebawem w naszej społeczności pojawią się: (wszystko poniżej to zaledwie zarys, tego co chciałbym wam przekazać i z czasem zostanie to dokładnie opisane i rozwinięte na forum)


Globalny regulamin: Zupełnie nowy regulamin, obejmujący zasady panujące na forum/tsie/discordzie oraz w całym community, jak również we wszystkich nowych sekcjach.


Założenia gildii: Tutaj być może dla niektórych zmiana będzie rozczarowująca, aczkolwiek ciężko to nawet nazwać zmianą. Doszedłem do wniosku, że głównym celem naszej społeczności ma być przede wszystkim dobra zabawa w doborowym towarzystwie. Takie założenia przyświecały nam w Revelation Online i chociaż gildia była stricte Semi-hardorowa, grali u nas zarówno graczej hardcorowi jak i semi-hardcorowi, a nawet paru casuali się znalazło, to jednak wspólnymi siłami udało się zbudować naprawdę solidną gildię i przez długi czas rywalizować z TOPką. Atmosfera w gildii jest niezwykle ważna, a dla mnie nawet najważniejsza, bo ludzie, którym gra sprawia przyjemność są po prostu lepsi.


Pomysły i inicjatywy: Pamiętajcie! Jeżeli macie jakiś fajny pomysł na jakąś fajną zabawę, event, zmianę czy cokolwiek innego, nawet szalonego związanego z naszą społecznością, nie wahajcie mi o tym powiedzieć :)


Zmiany w rekrutacji: To chyba największa zmiana, która zapewne ucieszy wielu z was, a także wszystkich pozostałych, którzy będą chcieli dołączyć do naszej społeczności. Od teraz podania będą składane zawsze do naszej społeczności, według tego samego wzoru. Nawet jeżeli pojawi się w danym momencie kilka sekcji na raz, to jedyną różnicą będzie oznaczenie swojego podania odpowiednią etykietą (z nazwą danej gry), a rozpatrywać je będą liderzy sekcji. Ponadto osoby, które są już w naszej społeczności nigdy więcej nie będą musiały pisać żadnych podań. Jedyne co będziecie musieli zrobić to zaaplikować na forum do grupy danej sekcji np. Ashes of Creation. Rozmowa rekrutacyjna pozostaje bez zmian, a nowa procedura całej rekrutacji opisana jest już w odpowiednim dziale na forum.


Oficerowie: Będą to osoby odpowiedzialne za utrzymywanie porządku na TSie, forum oraz Discordzie. Będą dbały o to, aby wszyscy przestrzegali regulaminu i reagowały wtedy, kiedy ktoś ma z tym problem. Do nich również będziecie mogli zwracać się z różnymi sprawami i problemami, szczególnie podczas mojej nieobecności. Stanowisko to będzie przechodziło również na tytuły w których gramy, nie będzie jednak zmieniało się jego przeznaczenie, ponieważ tam mogą również pojawić się zupełnie inne rodzaje oficerów np. PvP.


Liderzy sekcji: Tak moi mili, przyszedł moment, kiedy odchodzi od pierwotnych założeń i postanowiliśmy spróbować czegoś nowego. Co prawda w dalszym ciągu pozostaje zasada jednej głównej sekcji, na którym czekamy jako społeczność, jednak pojawia się zupełnie nowa opcja, zakładania, pomniejszych sekcji do gier, w które jakaś część naszego community chce zagrać. Dokładne zasady tworzenia takiej sekcji zostaną niebawem opisane na forum. Generalnie, jeżeli znajdzie się odpowiednia ilość zainteresowanych osób np. za pośrednictwem założonego na forum tematu przez osobą zainteresowaną prowadzeniem takiej sekcji, będziemy organizować zebranie, na którym ustalimy wszelkie zasady. Dysponujemy naprawdę sporym forum oraz TeamSpeakiem i czas to wszystko wykorzystać. Ja ze swojej strony oferuję wszelką pomoc i zaplecze techniczne, a od zainteresowanych oczekuję zaangażowania i dobrej zabawy :)


Administratorzy: Tutaj raczej krótko, będą to osoby odpowiedzialne za rozwój i konfigurację naszych komunikatorów głosowych. Tyczy się to w szczególności Discorda, który niebawem zostanie zupełnie przebudowany.


Streamerzy: Chociaż mamy w społeczności kilku streamerów, a forum ma kilka ciekawych opcji, które ich wspierają, chciałbym pójść o krok dalej i nawiązać z nimi głębszą współprace, która mam nadzieję, przyniesie obustronne korzyści.


Moderatorzy forum: Poszukiwani! Jeżeli ktoś chciałby się pobawić w moderację naszego forum i dbanie o to, aby ludzie wrzucali nowe tematy do odpowiednich działów itd. proszę o kontakt! ;)


Redaktorzy: Przypominam, że nasze forum posiada opcję prowadzenia blogów, a od niedawana został również zaimplementowany system newsów. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wyszukiwaniem i zamieszczaniem newsów i innych materiałów dotyczących interesujących nas gier (np. Ashes of Creation lub AiR) byłbym wdzięczny za pomoc :) W szczególności ta opcja dotyczy Ashes of Creation, do którego chciałbym skompletować solidny zespół pracujący nad ogarnięciem tych wszystkich informacji, jakie dostarczają nam developerzy i zamieszczenia tego na naszej stronie.


Zebranie: Niebawem odbędzie się kolejne zebranie naszej społeczności, wiem, że ostatnie zostało ogłoszone dosyć nagle i nie rozesłałem spamu z forum więc nie wszyscy, którzy chcieli mieli okazję na nim być. Tym razem postaram się, aby informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych.


2. TeamSpeak

Tutaj wiele zmian nie będzie, ale niektóre są dosyć znaczące. Zacznijmy od tego, że niebawem, aby korzystać z naszego TSa będzie niezbędna synchronizacja forum z TSem. Osoby bez synchronizacji, a co za tym idzie bez grupy forumowicz na TSie nie będą wstanie zrobić nic poza siedzeniem na kanale poczekalnia. Nie będzie żadnych kanałów publicznych. Uprzedzając pytania o znajomych i osoby, które okazjonalnie wpadają na naszego TSa coś załatwić, każdy CiD będzie miał opcje przeniesienia takiej osoby na swój kanał. Jednak jeżeli taka osoba, będzie chciał zaglądać do nas częściej będzie musiała założyć konto na forum i ogarnąć synchronizację.


Nowość - Grupy i kanały gier: Ciężko tu być może mówić o jakiejś mega nowości, bo poszczególne gry miały już u nas swoje kanały, ale teraz nie będą to już kanały publiczne, to po pierwsze, a po drugie będą również z synchronizowane z forum. Krótko mówiąc, jeżeli jest jakaś gra, w którą często gracie i chcielibyście mieć swój kanał na TSie, uderzacie do mnie, ja tworzę grupę na forum i podpinam ją pod nowy kanał na TSie, jedna osoba dostaje uprawnienia Channel Admina, wszyscy dostają ikonki danej gry (tylko będąc na tym kanale) i można śmiało grać :)


3. Forum

Tutaj zmian jest tak strasznie dużo, że sam już chyba ich dokładnie nie pamiętam. Weźcie jednak pod uwagę, że forum wciąż jest w fazie przebudowy, poprawiania itd. więc jeżeli natkniecie się na jakieś błędy będą wdzięczny jak mnie o nich poinformujecie :) Co się jednak zmieniło ?


Aktualizacja: Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji, co za tym idzie otrzymało całą masę nowych fajnych opcji, na które zapewne od czasu do czasu się natkniecie. Dało to również możliwość zaktualizowania wielu pluginów, które działa teraz naprawdę świetnie, jak np. Streaming Partner.


Dostęp do forum: Działy na forum są widoczne dla wszystkich, jednak te, które mają na grafice nasze logo, dostępne są wyłącznie dla członków społeczności CiD, wszystkie pozostałe są publiczne, ale mogą pisać na nich tylko zarejestrowani użytkownicy (działy: Regulamin i informacje, Rekrutacja, Gry Online oraz Tawerna - off top).

Struktura forum: Forum zostało przebudowane, znikną podział na sekcje i fora poszczególnych gier. Teraz Forum poświęcone np. Ashes of Creation to forum sekcji Ashes of Creation dostępne tylko dla członków naszej gildii. Fora są oznaczone grafikami, a każde z nich (mam tu na myśli działy poszczególnych sekcji) mają taką samą strukturę, ale są od siebie wyraźnie oddzielone, także mam nadzieję, że ułatwi wam to poruszanie się po forum i tworzenie tematów w odpowiednich działach. Jeżeli waszym zdaniem brakuje jakiegoś działu, czy coś jest wciąż niejasne dajcie znać.


Trofea: Na forum pojawiły się Trofea do zdobycia, póki co jest ich niewiele, a te które macie możecie sprawić w waszym profilu. Jeżeli będziecie mieć jakiś fajny pomysł na trofeum dajcie znać :). Obecnie trofea które można zdobyć to:

1. Członek CiD

2. Członek sekcji Bless Online

3. Członek sekcji Ashes of Creation

4. Członek sekcji AiR

5. Donator

6. Gaduła (100 postów)

7. Steamer (osoba dodana na forum jako Streamer)


trophyImage-8.pngtrophyImage-7.pngtrophyImage-3.png


niebawem pojawią się nowe :)


Rangi: Od teraz każdy użytkownik forum ma swoją rangę, bazującą na ilości napisanych przez niego postów. Wyjątkami są Administratorzy, Moderatorzy oraz Donatorzy (mają swoje rangi). Wygląda to tak: (poziom 1,2,3.......13) ;)


lvl1-rank.pnglvl2-rank.pnglvl3-rank.pnglvl10-rank.png


Galeria: Daje nam teraz możliwość wrzucania również filmików z youtuba. Uprasza się o wrzucanie ich do odpowiednich albumów i kategorii, żeby nie zrobił się bałagan ;) Wrzucone do galerii filmiki można podpiąć właściwie w każdym miejscu na forum. np:
Najbardziej pomocne odpowiedzi: Niebawem na forum zostaną dodane działy specjalnie do zadawania różnych pytań, jak np. dział pomocy technicznej. Dzięki tej opcji będziecie w stanie oznaczyć, który post był najbardziej pomocny i rozwiązał np. wasz problem. Będzie to na pewno bardzo pomocne, dla osób, które będą szukały danego rozwiązania pośród wszystkich odpowiedzi.


Newsy: został dodany plugin z newsami, które będą pojawiały się nie tylko jako nowości w zakładce news, ale również jako tematy na forum, gdzie odpowiedzi to komentarze do newsa.


Jcoins aka CiD Coins: To bardzo ciekawy plugin, który wprowadza pseudo walutę, którą otrzymuje się za różne aktywności na forum. Na razie jest to w fazie testów, ale w przyszłości chciałbym udostępnić wam opcję wymienienia zebranych przez was CiD Coinów na różne głupotki, takie jak klucze beta do różnych gier, które czasem mi wpadają, czasem otrzymuje jakieś klucze do gier, które już np. mam i nigdy nie wiem komu je dać itd. itd.


Streaming Partners: Ten plugin jest już od dłuższego czasu z nami, ale miałem z nim ciągle jakieś kłopoty, które nareszcie udało się zażegnać. Zatem jeżeli ktoś z naszej społeczności lub nawet spoza niej chciałby zostać dodany na forum jako streamer to proszę o kontakt. Dzięki temu jesteście widoczni na bocznym panelu kiedy streamujecie. Wasz stream pojawia się w zakładce Twitch, a niebawem pojawiał się będzie również na głównej stronie forum (wyświetlany jest losowy stream z tych które aktualnie są live).


TS3 & Discord: Wszelkie informacje o naszym TSie i Discordzie zostały przeniesione do tej zakładki, do której link jest w głównym meni na górze forum.


Główna strona: Zniknęła strona tablica, a na jej miejsce wskoczyło forum. Teraz wchodząc na naszą stronę trafiacie od razu na forum.


Kto odpisał: Dodany został również plugin, który wyświetla informację, kto odpowiedział na dany temat.


Synchronizacja forum z TSem i Discordem: Poprawiłem instrukcje jak to zrobić, mam nadzieję, że teraz nikt już nie będzie miał z tym problemów.


Oprócz tego wprowadzona została cała masa innych pomniejszych lub większych zmian o których nawet już nie pamięta, a które pozwolą wam wygodniej korzystać z forum.


4. Sekcje


Bless Online: Lecimy z koksem, rekrutacja otwarta. Niedawno zapowiedziano sporo nowości, które mają wejść do gry, miejmy nadzieję, że wpłynie to w jakikolwiek sposób na populację gry i zahamuje odpływ graczy.


AiR: Sekcja jakiś czas temu zawieszona, teraz wraca na salony.


Ashes of Creation: Przypominam, to nasz główny projekt i chociaż do premiery gry jest jeszcze naprawdę sporo czasu niebawem będę organizował zebrania, bo już teraz chciałbym ustalić całkiem sporo rzeczy.Na koniec chciałem podziękować wszystkim członkom naszej społeczności, że wciąż jesteście z nami i mam nadzieję, że zagramy wspólnie jeszcze w nie jeden tytuł! :)

Pozdrawiam!
Valantor