Powrót po dłuższej przerwie

Czołem wszystkim!


Jak zapewne zauważyliście moja i Tess aktywność ostatnimi czasy była dosyć skromna, żeby nie powiedzieć niemalże zerowa. Spowodowane to było jak większość z was wie przenosinami do nowego mieszkania, które trzeba było odebrać, wykończyć i się przeprowadzić, do tego doszły jak zwykle jakieś problemy, opóźnienia itd. itd. i troszkę czasu zeszło, a nawet po przeprowadzce musiałem się odkopać z pracy, bo dwa tygodnie "wolnego" od pracy to jak wieczność. W każdym razie powoli wychodzimy na prostą, czasu jest coraz więcej, praca się stabilizuje i wracamy ze zdwojoną siłą ;)


Co zatem czeka nas w najbliższym czasie ? To co zwykle, czyli Valantor miał dużo czasu na przemyślenia i po raz kolejny będzie wprowadzał zmiany/poprawki/ulepszenia, ale wierzę, że tym razem to wszystko ostateczne i tak już zostanie. Przejdźmy zatem do konkretów:


1. SEKCJE, REKRUTACJA, UPRAWNIENIA itd.


Z tym u nas zawsze było troszkę zabawy i chaosu, bo sekcja startowała z podaniami, potem się to zmieniało, nie ważna czy duża czy mała, zasady były zawsze te same i to był mówiąc krótko problem. Dlatego teraz sekcje będą podzielone na 3 rodzaje. Po pierwsze dla mojej i waszej wygody, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą z nami pograć, a nie koniecznie angażować się w społeczność, czyli:


1. Sekcja otwarta


Jest to sekcja do której każdy może dołączyć i na ogół wystarczy rejestracja na forum, synchronizacja Team Speaka i Discorda oraz dołączenie do wskazanej grupy na forum (grupa jest otwarta i każdy może w każdej chwili do niej dołączyć lub ją opuścić). Nie przeprowadzane są żadne rozmowy rekrutacyjne, a sekcja ma na ogół charakter casualowy. Uprawnienia na TSie dotyczą kanałów związanych wyłącznie z wybraną sekcją, podobnie jak w przypadku forum, na którym dostęp ograniczony będzie do działów otwartych i tego poświęconego sekcji o ile istnieje. Sekcja ma na ogół swojego opiekuna lub kilku i muszą być to osoby z naszej społeczności (nazwijmy ich roboczo moderatorami sekcji). Takie osoby otrzymają uprawnienia, które pozwolą im dostosować sobie Dział na TSie poświęcony danej sekcji do ich potrzeb. Do tego dochodzi kanał na discordzie i na forum jeżeli będzie potrzebny.


2. Mini sekcja


To już znacznie więcej niż sekcja otwarta, ale również znacznie mniej niż główna sekcja, a procedura dołączenia jest uproszczona. Mamy tutaj osobę opowiedzianą za jej prowadzenie (Lider sekcji), mamy działy na forum, discordzie oraz TSie, a sekcja może mieć charakter casualowy lub semi-hardcore. Aby dołączyć do takiej sekcji, trzeba zarejestrować konto na forum, przeprowadzić synchronizację forum z TeamSpeakiem oraz Discordem, a także złożyć aplikację do moderowanej grupy na forum i napisać krótko dlaczego chce się do nas dołączyć (2-3 zdania max). Następnie lider sekcji akceptuje podanie do grupy, a osoba aplikująca otrzymuje wszystkie niezbędne uprawnienia związane z sekcją (oczywiście jeżeli zgodnie z procedurą przeprowadziła synchronizację ;])


3. Sekcja główna


Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedna z naszych głównych sekcji, czyli sekcji poświęconych grom, na które czekamy, które najbardziej nas interesują i w których zamierzamy rywalizować z największymi gildiami na serwerze. Stawiamy tutaj na wysoki poziom organizacji, spore wymaganiami przy rekrutacji, tutaj nic się nie zmieniło i niezbędne będzie napisanie podania czyli wiążę się to z dołączenieniem do naszej społeczności, akceptacją wszystkich naszych regulaminów oraz przestrzeganie zasad itd. itd. Większość z was to wszystko zna i kocha ;). Główne sekcje mają na ogół charakter semi-hardcore w stronę hardcoru, ale nie jest to zasadą i uzależnione jest od tytułu w który gramy (Przykładowo Ashes of Creation ma szasnę być bardzo mieszaną sekcją, gdzie potrzebni będą i hardcorowi i casualowi gracze). Podobnie jak w pozostałych sekcjach niezbędna jest rejestracja na forum oraz przeprowadzenie synchronizacji forum z discordem oraz Team Speakiem, ponad to jak już wspomniałem będzie niezbędne napisanie podania, do którego radzimy się przyłożyć bo napisane na odwal się podanie zostanie zapewne odrzucone. Kolejnym etapem rekrutacji po podaniu (o ile zostało zaakceptowane) jest krótka rozmowa rekrutacyjna, przebiegająca w sympatycznej atmosferze z liderem sekcji lub inną osobą odpowiedzialną za rekrutację. Jeżeli wszystko pójdzie ok, aplikujący otrzymuje pełne uprawnienia i staje się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności z dostępem do całego forum, discorda oraz TeamSpeaka. To wszystko może wyglądać i brzmieć strasznie, ale pozwala nam zachować jakość i poziom, które są niezbędne do rywalizacji z topowymi gildiami.


Przypominam! Podanie w naszej społeczności pisze się tylko raz. Każdy kto jest członkiem CiD, może dołączyć do każdej nowej sekcji, bez konieczności pisania kolejnego podania! Wymagana może być ewentualnie krótka rozmowa z liderem sekcji.


Tutaj chciałbym zaznaczyć, że bycie członkiem naszej społeczności pozwala chociażby na zakładania Otwartych czy Mini-sekcji, otrzymanie uprawnienia moderatora/section lidera na TSie, otrzymanie własnego kanału z uprawnieniami na TSie itd. itd. Generalnie każdy kto będzie miał chęć zorganizowania/poprowadzenia czegokolwiek (tak jak miało to niedawno miejsce z Lineage 2) ma moje pełne wsparcie w tym zakresie, wliczając w to dział na forum, discordzie TSie i co tam sobie jeszcze wymyśli. Nadchodzącą nową inicjatywą jest również otwarta sekcja MTG Arena, którą będzie prowadził Draco oraz moja nowa mini-sekcja poświęcona grze Conquerors Blade.

2. Otwarcie się na większą ilość graczy

Wszystko zmiany o których wspomniałem powyżej mają na celu otwarcie się bardziej na społeczność graczy. W internecie jest naprawdę sporo fajnych osób, które jeszcze nas nie znają i napisanie dla nich podania do czasem droga przez mękę, a na ogół wynika tylko i wyłącznie z nieznajomości naszej społeczności, zwyczajów i mechanizmów które u nas działają. Wierzę, że dzięki otwartym i mini sekcjom gdzie nie potrzebne są podania i rozmowy rekrutacyjne trafi do nas znacznie więcej osób, a ostatecznie postanowią u nas zostać i napiszą podanie chociażby po to, aby mieć pełny dostęp do forum i Team Speaka.


Liczę tutaj troszkę na waszą pomoc, że będziecie o nas mówić, polecać i zachęcać, a przede wszystkim tworzyć nowe sekcje i wypełniać stronę treścią, ale przede wszystkim nowymi fajnymi ludźmi :)


Niebawem na forum pojawią się nowe regulaminy, tam również zostanie wszystko dokładnie opisane. Przypominam również że mamy TSa który ma 512 slotów i przyznam, że troszkę się na nim kurzy, kiedy nie jest aktywna żadna główna sekcja, więc jeżeli ktoś chciałby po prostu z niego korzystać i mieć swój kanał/kanały/dział to proszę dać znać, to nadam uprawnienia.


Na ten moment tyle z mojej strony, na dniach będzie się jeszcze troszkę na forum działo, więc proszę się nie martwić, że coś nagle wybuchnie ;)Pozdrawiam wszystkich i nie mogę się doczekać kolejnego dużego tytułu w który razem zagramy!