Wasze ulubione zmiany : )

Cześć wszystkim,


Jak wiecie jestem człowiekiem, który kocha zmiany i nienawidzi stania w miejscu. Od wielu lat rozwijam naszą społeczność, tworząc to coraz nowe wersje strony, zakładając kolejne sekcje czy od czasu do czasu organizując mniejsze lub większe wypadu w realu (w tym roku padła propozycja organizacji sylwestra, nad którą namiętnie się zastanawiam 😉)

Jako, że dawno nie tak dużego nie pisałem, a w naszej społeczności nie ma aktualnie żadnej aktywnej sekcji gry MMO, to pozwolę sobie po krótce opisać jak radzimy sobie w Conqueror’s Blade. Grze, której daleko do gry MMO, jednak nastawiana na rozgrywkę PvP daje naprawdę sporo frajdy. Założenia były dosyć skromne, bo zainteresowanie grą było niezbyt duże i gra nie dorobiła się początkowo nawet statusu głównej sekcji, a zaledwie pomniejszej, w której dla zabawy miała grać zaledwie garstka osób plus te, która podłapiemy w grze.


Jaki jest stan na dzień dzisiejszy ? Crown in Darkness jest jedną z największych i najsilniejszych gildii na serwerze. Jesteśmy również częścią największego i najlepiej zorganizowanego sojuszu w grze, który kontroluje około 25-30% całej mapy, a może nawet więcej. Aktywnie grających jest ponad 75 osób (pomimo naszych okrutnych wymagań 11 lvl na tydzień i ludzi wyzywających nas od nolifów, tryhardów i innych zjebów) i radzimy sobie całkiem dobrze 😉. Gra rozwija w niezłym tempie, niebawem ma wejść olbrzymi patch wnoszący bardzo dużo zmian, a w związku z tym, że na horyzoncie nie ma obecnie nic ciekawego, to zapewne zabawimy w CB jeszcze ładnych kilka miesięcy.

Tyle w kwestii podsumowania osiągnięć naszej mini sekcji (tutaj chciałbym jeszcze tylko nadmienić, że do gildii dołączyło naprawdę sporo fajnych osób i mam nadzieję, że zostaną z nami na dłużej 😊).


Przechodząc jednak do zmian, na które tak wszyscy czekali (przynajmniej ja czekałem :D), będą one znaczące. Wynika to głównie z mojej chęci dostosowania naszej społeczności, strony, TSa i Discorda do bardziej współczesnych realiów. Ponadto jak zapewne wiecie, gry MMORPG to moja pasja, traktuję je wręcz jak hobby i ciężko przejść mi obojętnie obok jakiegokolwiek dobrze zapowiadającego się tytułu nie próbując w niego zagrać. W związku z tym postanowiłem, że strona naszej społeczności, dostępna obecnie pod adresem www.crownindarkness.com zostanie niebawem (to zapewne trochę potrwa bo moje zasoby czasowe są ostatnio mocno ograniczone) przekształcona w portal poświęconym właśnie grom MMO i żeby sprawa była jasna, tylko i wyłącznie grom MMORPG, które mają jakiekolwiek szanse zaistnieć w Europie i na które sens będzie czekać. W związku z tym nie uświadczycie u nas informacji o grach MOBA, Battle Roayle i innym popularnym obecnie trybom sieciowym. Na stronie będą zamieszczane informacje/materiały/gameplaye/streamy itd. Poświęcone tylko i wyłącznie grom MMORPG. Dla niektórych z was jest to zupełna nowość, plany są spore, chęci są, czas zapewne się znajdzie, a ja osobiście chciałbym zaprosić do współpracy wszystkie uzdolnione osoby z naszej społeczności, dla których podobnie jak dla mnie gry MMO są pasją i chcielibyście dzielić się tą pasją z innym. Mówię tu oczywiście o osobach chętnych do pisania newsów, artykułów czy nawet felietonów poświęconym grom MMO, osobom tworzącym treści multimedialne, filmiki, grafiki czy po prostu lubiących streamować swoją rozgrywkę. Tak jak wspominałem, stroma ma mieć przede wszystkim za zadanie propagowanie i zachęcanie do wspólnej zabawy w grach MMORPG. Oczywiście nasza społeczność pozostaje, będą tworzone kolejne sekcje w obiecujących i nadchodzących tytułach, ale chciałbym również aby pomniejsze grupy z naszej społeczności, które czasami grają razem i rozpoczynają wspólną przygodę w jakiejś grze MMO, wspominały o tym reszcie, zakładały gildie i zachęcały członków naszej społeczności do wspólnej zabawy 😊. Strona będzie tworzona przez graczy dla graczy i nie zamierzam wrzucać na nią żadnych świecących i straszących bannerów, miliona reklam i innego straszącego porządnych ludzi shitu. TS będzie w dalszym ciągu TSem społeczności Crown in Darkness, nad discordem jeszcze się zastanawiam, ale na pewno w obu zajdą bardzo duże zmiany, podobnie jak na stronie.


Strona zostanie przebudowana, będzie miała zmieniony adres (chociaż starty również będzie działał), wyglądem będzie przypominała portal, moduł forum będzie wyłączony lub ograniczony do minimum na potrzeby naszej społeczności. Strona otrzyma również sporo nowych funkcjonalności jak chociażby możliwość synchronizacji konta steam z naszym forum/stroną. Oczywiście będą dostępne na niej również wszelkie informacje o naszej społeczności, aktywnych sekcjach oraz wszelkich pozostałych inicjatywach.


Nasz serwer TSa również zostanie przebudowany, a członkowie naszej społeczności będą mieli na nim dużo większe uprawnienia oraz możliwość tworzenia/edycji własnych kanałów. Oczywiście wszystko w dalszym ciągu będzie z synchronizowane z naszą stroną/forum.

Nad discordem się jeszcze zastanawiam, czy zostanie stworzony nowy oddzielny na potrzeby portalu, czy zostanie przebudowany nasz aktualny (ta opcja jest najbardziej prawdopodobna).


Jeżeli ktoś zastanawia się co mnie skłoniło do tak drastycznych na pierwszy rzut oka zmian, to po prostu moja niechęć do stania w miejscu. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, że era typowych for internetowych przeminęła i nie ma sensu w dalszym ciągu inwestować w tego typu media, nawet na potrzeby gildii czy społeczności (do tego idealnie sprawdza się Discord tylko delikatnie wspierany przez forum). Poza tym przyznam szczerze, że kiedy próbuję znaleźć jakieś naprawdę sensowne informacje na temat potencjalnie interesującego mnie tytułu (czyli dobrej jakości MMORPG, które ma szanse zaistnieć w EU i jest sens tworzyć do niego sekcję) to zwyczajnie jest ciężko (przynajmniej jeżeli chodzi o polskie strony). Większość ogranicza się do suchych newsów, pisanych w bardzo subiektywny sposób, przez ludzi, którzy najczęściej przegrali lub też nie zaledwie kilka godzin w dany tytuł o ile w ogóle jest taka możliwość, wygłosili swoją (najczęściej nienajlepszą opinię), ewentualnie używając kryształowej kuli, wyrokują czy gra będzie dobra czy też nie, tym samym z miejsca zniechęcając wielu potencjalnych graczy, którzy mogliby dołączyć do naszej czy też dowolnej innej polskiej gildii w tym tytule. Dlatego też, chcę stworzyć portal, który poświęcał będzie dużo czasu tego typu grom, dostarczał rzetelnych i sprawdzonych informacji, a opinie osób z naszej społeczności czy też innych napotkanych tam graczy z polski będą jedynie dodatkiem. W końcu im więcej opinii tym bardziej rzetelna i bliska prawdzie informacja.

Na ten moment to tyle z mojej strony, dziękuję za dotarcie do końca mojego elaboratu, realizacja planu zajmie zapewnie sporo, czasu ale nie chciałbym odkładać tego dłużej niż do początku przyszłego roku. Osoby zainteresowane ewentualną współpracą (nawet tą rzadką lub drobną) zachęcam do kontaktu : )


Pozdrawiam,

Valantor

Komentarze 2

  • Ten portal podobnie działał na początku były tylko wybrane mmorpg, klikałeś tam i wyświetlało Ci np tylko 6 tytułów mmorpg, pod które były pisane wszystkie możliwe newsy, których nigdzie indziej byś nie znalazł :P
    W tym momencie wpisz sobie np: "Archeage" w tej wyszukiwarce i fajnie wszystkie newsy o tym mmorpg się segregują.
    Generalnie kiedyś było forum pod newsy ale teraz z tego co widzę chyba zrezygnowali z tego na rzecz zwykłych komentarzy pod newsami.

    Ta strona jest bardzo stara a mało popularna w sumie. 3k like na fb

    https://babagra.pl/