Wpływ rozwoju Node'ów na świat gry

Witam wszystkich i zapraszam do lektury pierwszego materiału o Ashes of Creation - tłumaczenia Mitsu


Z czasem będziemy dodawać kolejne materiały udostępnione przez twórców gry :)


98.jpg


W Ashes of Creation, rozwój Node'ów powoduje zmiany świata dookoła Ciebie. Ale co jeśli świat zmienia się niezależnie od nich? W naszych biurach duzo rozmawiamy na temat potrzeb środowiska w grze.

W jaki sposób możemy nadać światu charakter? Dajemu mu życie, i to w dosłownym znaczeniu. Nie tylko kilka wizualnych efektów, ale prawdziwe mechaniki które odwzorowują życie. Chcemy zobaczyć jak zmiana otoczenia wpłynie na zachowanie graczy. Czy będzie to miało wpływ na jego decyzje czy też nie. I nie mówię tu tylko o pogodnie. Mówię o strefach, w które zmieniają swoje pory roku. Niech wyjaśnie:

W Ashes of Creation świat będzie się zmieniać regularnie. Strefy będą się rozwijać w cyklu sezonowym, co zmieni naturę środowiska wokół siebie. Śnieg może zablokować szlaki, które są dostępne w cieplejszych miesiącach, a wiosna może zachęcać istoty do tego, aby niewidoczne zimna wyszły na powierzchnię, a jesień może być jedynym momentem, gdy niektóre rośliny rosną. Cykl ten może przybierać stan węzłów na świecie i przesunąć się w zależności od ich postępu. Co się stanie, jeśli jest niespodziewanie długie lato i zbyt krótka jesień? Nie jesteśmy zupełnie pewni siebie, ale wiemy, że będzie mnóstwo opowieści, które zaczynają się "pamiętam kiedy ..." Chcę, aby te cykle miały wpływ na szeroki wachlarz mechanizmów, w tym; Generowanie NPC, zawartości Bossów, dungeonów, tabel spadkowych, progresji Node'a, walki, wykorzystania umiejętności, zbieraczy, tras handlowych, wyglądu NPC i pogody. Jak podejdziesz do świata zależy od nastroju na świecie w tym czasie. Z pewnością można ponownie rozważać swoje podejście do tego lochu, jeśli jest jesień a nie wiosna.


Co najważniejsze, chcę, abyś "czuła" różnicę w świecie wokół siebie. Chcę, żeby Ashe's zanurzył się w zabytkach i dźwiękach lasu, przez który przepływasz i grzbiecie tego kanonu, którego rozpaczliwie trzymasz. Jeśli jest zima, chcę, abyś poczuł jej lodowate palce. Lato powinno przynieść to lepkie uczucie, które sprawia, że chcesz po prostu spowolnić. Świat musi mieć namacalną strukturę i zrobimy to nie tylko wizualnie, ale za pośrednictwem muzyki, dźwięku i opowieści, które razem wypełnią tę tkankę sensoryczną. Te szczegóły są konieczne, jeśli chcemy zabronić reakcji emocjonalnej, która wydaje się realna.


Sekretem zanurzenia, jak na ironię, jest gra z fantazją, polegająca na stworzeniu iluzji rzeczywistości.


Właśnie to zamierzam zrobić.
źródło - www.ashesofcreation.com