Livestream #1



Czego dowiedzieliśmy się z ostatniego live streama Ashes of Creation ?


Przede wszystkim, kiedy gra zostanie po raz pierwszy udostępniona szerszej publice i będzie można zobaczyć nowe gameplaye z aktualnej wersji gry. Nastąpi to na zbliżających się wielkimi krokami targach Pax Prime 2017, które odbywają się już we wrześniu. Prezentacja zostanie podzielona na dwa etapy: PVP oraz PVE.


PVP: drużyna vs drużyna, arena, pojedynki między graczami itp.

PVE: Miasta I ich progres, eskorta karawany, rozwój węzłów, dungeony oraz co najważniejsze, do dyspozycji graczy zostaną oddane 4 grywalne klasy postaci: tank, ranger, mage, cleric.


TANK


Broń*: Miecz + Tarcza


Będzie również możliwość używania broni innych klas. Rozwiązanie to będzie miało swoje wady i zalety.


UMIEJĘTNOŚCI:


ATAK MIECZEM: podstawowy atak mieczem zadający obrażenia.


WALL (ściana):

animacja: uderzenie nogą (możliwe, że też tarczą) w ziemię.

*umiejętność ta będzie miała na celu nie tylko ochronę. Każdy kto zbliży się do ściany zostanie ogłuszony ( czyt. stun, dazze ). Długość czasu ogłuszenia będzie różna od czasu trwania umiejętności.

*będzie nabijała agro

*będzie zadawała niewielką ilość obrażeń

*możliwe, iż umiejętność WALL będzie wymagać naładowania jej podstawowymi atakami, kombinacjami, przed użyciem.


PULL: przeciągnięcie do siebie celu znajdującego się w zasięgu.

*dostępna będzie kombinacja umiejętności PULL oraz Wall: po postawieniu ściany (WALL) będzie można użyć umiejętności PULL do ściągnięcia na nią przeciwników.


AGRO: używając tarczy będzie ściągał na siebie uwagę przeciwników znajdujących się w określonym obszarze.

Każda klasa będzie miała możliwość używania ULTIMATE SKILL, które będzie trzeba naładować za pomocą kombinacji umiejętności podstawowych.


Przykład: Tank używając swojego miecza do ataku, który ma swój czas użycia (cast time), będzie mógł w tym czasie przerwać animację i użyć innej umiejętności np. ataku tarczą. Animacja będzie wyglądała jak uderzenie mieczem i zaraz potem tarczą w przeciwnika (combo) oraz da nam możliwość kontynuowania combo i użycia ponownie ataku mieczem, aby zadać ostateczny cios.

W ten sposób uda uniknąć się się nudnych auto ataków, a każda broń da nam inne możliwości kombinacji (combo) i od nas zależeć będzie kiedy i jakiego combo będziemy używać.


ULTIMATE SKILL: masowy Pull (nie podano nazwy)

animacja: Podskakuje do góry, po czym uderza w ziemie. Jego efektem będzie masowe ściągniecie przeciwników w obszarze umiejętności.


UNIKALNE UMIEJĘTNOŚCI:

Unikalnym, możliwe że wyłącznie dla Tanków (albo dla rasy?), będzie umiejętność detekcji (umiejętność pasywna?), widzenia na większą odległość niż pozostałe postacie i sprawdzenie jaki rodzaj (typ) przeciwnika, osoby czy NPC jest w pobliżu. Dzięki temu będzie mógł zauważyć wcześniej zasadzkę oraz jaki typ stworzenia lub potwora ukrywa się w zasięgu działania umiejętności.


CLERIC


Jego zadaniem nie tylko będzie uważanie na paski życia swojego teamu, ale również czynny udział w walce. W tym samym czasie będzie leczył oraz zadawał obrażenia przeciwnikom.


Broń*: ?


Będzie również możliwość używania broni innych klas. Rozwiązanie to będzie miało swoje wady i zalety.


UMIEJĘTNOŚCI:


???: Cleric będzie posiadał umiejętność rzucaną obszarowo (AOE), na wybrany obszar/przeciwników. Będzie ona wysysać energię życiową i jednocześnie odnawiać HP sojusznikom w danym obszarze.


GROUP BALANCE: efektem tej umiejętności będzie przywrócona równowaga HP. Jeżeli jeden z członków ma HP na wysokości 10%, kleryk wyrównuje jego HP używając HP pozostałych członków (prawdopodobnie uśredniając ilość HP w całym party)


CHAIN HEAL: Najlepszym celem dla tej umiejętności będzie osoba, która znajduje się w centrum drużyny, gdyż ten heal rozchodzi się jak łańcuch na sąsiadujące osoby. Dodatkowym efektem tego heala są obrażenia zadawane pobliskim, wrogim celom. Czym dłużej utrzymuje się umiejętność i obejmuje więcej osób, tym większe zadaje obrażenia.


WSKRZESZENIE:

Działa na dwa sposoby:

- jako buff, który trwa określony czas ( 5-10sek ). Jeśli w trakcie jego działania, zginie osoba mając ten buff, zostanie od razu wskrzeszona.

- wskrzesza wybraną martwą osobę, lecz castowanie skilla, trwa o wiele dłużej niż w przypadku użycia tej umiejętności jako buff.


ULTIMATE SKILL:

DIVINE FORM: Ta umiejętność nie tylko leczy sojuszników w obszarze jej działania, ale również zadaje obrażenia wrogim celom (zadawane obrażenia wzmacniają również efekt leczenia).

animacja: Przez około 5 sekund cleryk będzie się unosił lekko w powietrzu nad ziemią.


UNIKALNE UMIEJĘTNOŚCI:

PURGE: Kleryk będzie mógł usuwać negatywne efekty (debuff, curse) rozstawione na obszarach, przykładowo przy Raid Bossach czy w Dungeonach.


MAGE


Broń*: księga czarów.


Będzie również możliwość używania broni innych klas. Rozwiązanie to będzie miało swoje wady i zalety.


UMIEJĘTNOŚCI:


FIREBALL: Czar obszarowy. Możliwe iż będzie można tym zaklęcie zapalać pochodnie, a pora roku będzie miała wpływ na jego działanie.


ICE PRISON (ROOT): zadaniem tej umiejętności będzie zatrzymywanie przeciwników w miejscu (nie będzie zadawała obrażeń).


LIGHTNING BOLT: Czar rzucany w określonym kierunku (nie na target).


TELEPORT: teleportuje maga na pewną odległość (w kierunku, w którym mag był zwrócony).


MIRROR IMAGE: Buff, który rzuca na siebie mag. Jest to osłona, która pochłania ataki i znika po przyjęciu określonej ich ilości. Na czas jego działania wzrasta wizja maga (cokolwiek to oznacza ?)


COMBO: ICE PRISON (unieruchomia przeciwnika) + LIGHTNING BOLT (czar rzucany jest w określonym kierunku, więc łatwo go uniknąć, dlatego lepiej wcześniej uziemić przeciwnika)


UNIKALNE UMIJĘTNOŚCI:

Pozwala magowi odkryć wszystkie niewidzialne zaklęcia rzucone na obszar lub przedmiot.


Przykład: Ukazuje magowi (otwiera) wejście do groty, które jest zamknięte magiczną pieczęcią, niewidzialną dla innych klas.


ULTIMATE SKILL:

EARTH SHAKE (AOE): rzucany w kierunku w którym zwrócony jest mag. Będzie przeszywał każdą napotkaną osobę zadając duże obrażenia.


RANGER


Broń*: Łuk


*Będzie również możliwość używania broni innych klas. Rozwiązanie to będzie miało swoje wady i zalety.


UMIEJĘTNOŚCI


POWER SHOT: W zależności jak długo będziemy ładować umiejętność, od tego zależeć będzie siła jej ataku. (Możliwe, że będzie przeszywać wroga i lecieć dalej)


MARK SHOT: rzuca debuffa (markowanie-oznaczenie celu), dzięki któremu kolejne ataki będą zadawać zwiększone obrażenia.


DASH: odskakuje na określoną odległość. Po użyciu DASH będzie możliwe natychmiastowe użycie kolejnej umiejętności.


???: BUFF, który pozwala łucznikowi wystrzelić (prawdopodobnie) 4 strzały w znacznie krótszych odstępach czasu. Jednak w tym czasie Łucznik nie może się ruszać, gdyż przerwie umiejętność.


Animacja: Wbija w ziemię kilka strzał, następnie bierze je po kolei i strzela w wybrany cel.


ULTIMATE SKILL:

RAIN OF ARROWS (AOE): na wybrany obszar spada deszcz strzał.


UNIKALNE UMIJĘTNOŚCI: tropienie zwierząt (potworów).



Są to zaledwie szczątkowe informacje na temat poszczególnych klas i oczywiście wiele z nich może, a raczej na pewno zmieni się w przyszłości, ale powoli wyłania się nam ogólny zarys poszczególnych klas :)

Komentarze 7